Skúsený stávkar a redaktor športových analýz radí, ako tipovať zápasy

Tipovanie zápasov je jednoduché. Dlhodobo zarábať na tipovaní zápasov je extrémne ťažké, ale nie nemožné. V nasledujúcich riadkoch popíšeme základné pravidlá, ktorými by ste sa mali riadiť, ak chcete vyhrávať.

Obsah

Hľadajte hodnotu

Zabudnite na tipovanie Barcelony, Realu Madrid alebo Bayernu v kurzoch 1.2. To je na začiatok ten najlepší spôsob, ako skončiť v strate. Na podobných zápasoch nemôžete byť dlhodobo ziskový. Každý silný tím totiž raz prehrá. A vy vtedy prídete o celý svoj vklad, zatiaľ čo ak vyhrá, vy k svojmu vkladu prirátate len niekoľko percent. Podstata spočíva v hľadaní hodnotných (value) tipov s vyššími kurzami.

Vypisujte si vlastné kurzy

Ak chcete byť ziskový, musíte mať oproti bookmakerovi aspoň čiastočnú výhodu, resp. musíte vedieť viac ako on. Priznávame, že v dnešnej dobe sú stávkové kancelárie natoľko vybavené a pripravené, že je veľmi ťažké mať viac informácií. Stále však ide o šport s množstvom vstupných premenných, kde nikto nemôže presne predpovedať čo sa stane. Jednoznačne odporúčame profilovať sa na konkrétny šport, ligu, hráčov, tímy a sledovať maličkosti.

Skúste si vypisovať vlastné kurzy a porovnávajte ich s kurzami bookmakerov. Hľadajte rozdiely. Práve tu sa môžu skrývať hodnotné tipy. Kľudne môže ísť o kurzy na úrovni 3 až 6. Niekedy aj viac. Nezabúdajte, že vašou úlohou nie je vyhnúť sa neúspešným tipom, pretože to je nemožné. Vašou úlohou je, tak ako sme spomínali v predchádzajúcich článkoch, produkovať vyššie zisky ako straty.

Iba jedna udalosť na tikete

V tejto problematike existuje mnoho názorov. Som zástancom jednej udalosti na tikete. Akumulované stávky znižujú pravdepodobnosť výhry, rozptyľujú vašu pozornosť na viac udalostí a komplikujú money manažment. Nie je však vylúčené, že sa s akumulovanými stávkami dá generovať zisk. Je to však pravdepodobne ťažšie. Záleží však na osobných skúsenostiach i spôsobe tipovania.

Výška vkladu je dôležitá

Ak aj máte pomerne dobrú úspešnosť, je dôležité správne určiť výšku vkladu a mieru dôvery v daný tip. Existuje možnosť tipovať na každú udalosť rovnaké množstvo peňazí. Prikláňam sa skôr k možnosti mať stávky odstupňované, a výšku stávky voliť v závislosti od výšky kurzu a od dôvery vo vlastný tip.

Toto sú základné pravidlá, ktorými by sa mal v začiatkoch riadiť asi každý. Nie je ich veľa, nie sú však vôbec jednoduché. Sledovanie konkrétneho športu resp. ligy, zaberie pomerne veľa času, hlavne ak sa zameriavate aj na detaily a informácie, ktoré sú na bežných portáloch ťažšie dostupné. Dodržiavanie jedného zápasu na tikete a primeranej výšky vkladu, je zas problémom pri nedostatku disciplíny.

Foto: pixabay.com