Profesionálni stávkari majú svoj money management

Určite ste už počuli slovné spojenie money management, alebo skrátene MM. Pre úspešného stávkara to je jeden z najdôležitejších aspektov. Iba tipér s kvalitne vypracovaným MM dokáže dlhodobo produkovať zisky.

Obsah

Čo je vlastne MM

Money management nepoužívajú len stávkari, ale aj pokroví hráči , alebo obchodníci na burze. Všetci sa zameriavajú, aby ich zisky prevýšili v konečnom súčte ich straty. To je absolútna podstata MM. Ide o schopnosť rozdeliť váš počiatočný kapitál do toľkých častí, aby ste boli pri konkrétnej úspešnosti vašich tipov v najväčšom možnom zisku.

Vysvetlenie na príklade

Zoberme si situáciu, že na stávkovanie ste si vyčlenili 500 Eur. To je teda váš počiatočný kapitál. Ak stavíte celú túto čiastku na jeden zápas, pravdepodobne  prídete o 500 Eur. Ak náhodou nie a podobným systémom budete pokračovať, skôr či neskôr zostanete na nule. To je extrémny prípad toho najhoršieho možného MM. Logika jednoducho hovorí, že svoj počiatočný vklad musíte rozdeliť, aby ste aj v prípade neúspešného tipu, mali stále dostatočný obnos peňazí.

Spôsobov je mnoho

Možností ako svoj kapitál rozdeliť, je nekonečne veľa. Nájdete odborníkov, ktorý hovoria o 2-5% počiatočného vkladu, určených na jednu stávku. Iní pripúšťajú aj 10% vkladu na jednu stávku. Všetko záleží na vašej povahe, finančných možnostiach, ale aj na psychickej odolnosti. V prípade 10% na jednu stávku, ste totiž po desiatich neúspešných tipoch v rade, na mizine. Ak si myslíte, že desať neúspešných tipov v rade nie je možných, verte, že je. A je to ľahšie ako si myslíte.

Netreba zabúdať, že iba správny MM na dosiahnutie dlhodobého zisku nestačí.

Foto: pixabay.com