Najznámejšie stratégie tipovania

Tipovanie športových zápasov je pre niekoho len nevinnou zábavkou, no pre iných zase spôsob ako zarobiť veľký balík peňazí. Títo hráči musia mať dopredu stanovenú stratégiu, ktorú poctivo dodržiavajú. Alternatív je viacero, a tak si každý hráč môže vybrať tú, ktorá mu najviac vyhovuje.

Obsah

Fibonacciho stratégiu musíte dohrať až do konca

Jednou z najznámejších stávkarských taktík je nepochybne Fibonacciho stratégia. Jej princíp je založený na postupnom zvyšovaní vkladu, pokiaľ vám úvodné dva tipy nevyjdú. Zvyšovanie sa realizuje podľa matematickej postupnosti súčtu dvoch predošlých čísiel.

To znamená, že pokiaľ ste prvé dva tikety neúspešne vsadili po päť eur, ten tretí budete musieť staviť za desať eur. Najjednoduchší matematický rad je 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21 a podobne.

Dôležité je si uvedomiť, že váš celkový kurz by mal byť aspoň 3,00. Tým pádom vykryjete predošlé straty i niečo zarobíte. Preto sa Fibonacciho stratégia využíva napríklad pri stávkach na futbalové či hokejové remízy. Nutné je dohrať túto hru až do konca, teda pokiaľ vám konečne stávka vyjde. Najlepšie je vybrať si jeden tím a stále tipovať na jeho remízu. V tomto ročníku NHL sa v prvých piatich zápasoch dočkalo aspoň jednej remízy až 22 z 30 mužstiev. Najdlhšie to trvalo New Yorku Rangers, ktorý si zahral predĺženie až vo svojom 19. zápase sezóny.

Flat betting – paušálne tipovanie pre začínajúcich stávkarov

Ďalším variantom stávkarskej stratégie je tzv. flat betting. V preklade to znamená, že tipuje stále za konštantnú sumu, bez žiadnych výnimiek. Ešte predtým ako začnete tipovať si určíte sumu, ktorú použijete pre vklady na vaše tikety. Následne si bank rozdelíte podľa svojho uváženia na niekoľko dielikov.

Napríklad, do hry vložíte 30 eur a tie rozdelíte na desať tiketov po tri eurá.

Táto stratégia je určená najmä pre nových tipérov, ktorí sa nechcú dostať do situácie, že by minuli viac peňazí ako si sami zvolili. Majú tak vopred stanovené limity a vyhnú sa riziku. Naďalej platí, že každý zápas by ste si mali detailne rozanalyzovať a podľa toho pridať na tiket tie správne zápasy.

Surebets – pri tejto stratégii nemôžete prehrať

Posledným typom stratégie, ktorú si v tomto príspevku predstavíme, je Surebets. Už zo samotného názvu je jasné že pôjde o stávku, pri ktorej nemôžete prehrať. Princíp je založený na porovnávaní kurzov z viacerých stávkových kancelárii.

Kľúčovú rolu hrá tzv. koeficient ziskovosti, ktorý si stávkari dokážu vypočítať vďaka matematickej rovnici:  1/ tip 1 + 1/ tip X + 1/ tip 2.

Pokiaľ bude výsledkom číslo menšie ako jedna, je možné na zápase zarobiť bez akéhokoľvek rizika. Možná výhra pri každom tipe by totiž bola vyššia ako celkový vklad. Prehrať síce nemôžete, no pokiaľ nemáte veľmi vysoký vklad, tak na tejto stratégii ani príliš nezarobíte.

Foto: pixabay.com